FK Kamenica nad Cirochou – TJ Topľan Kalnište 4:1 (2:1)

Góly: 17.Tokár, 22.Sninčák, 70.Kriška, 75. Šepeľa – 32.Cipcovský

Zostavy:

FK – Dirbák - Bešan, Chalupka, O.Čabák – Kriška, Godžak (77.M.Čabák) – Sninčák (84.Koc), Vrabeľ, Tokár (28.Sulej), Murinčák – Šepeľa

TJ – Drab (26.Ďuruš)– Partila (75.Kokolik), Ivan, Eštok, Tomko – Cipcovský, Eliaš, Hudák, Stachura – J.Barta, Marko (83.M.Barta)

Rozhodoval pred 200 divákmi Roka.

Vo veľmi dôležitom stretnutí začali domáci bojovne a hneď od úvodu sústredili hru na súperovu polovicu. Hostia bezhlavo okopávali loptu na vpredu osamoteného Bartu, ktorý sa v kamenickej organizovanej defenzíve nevedel vôbec presadiť. Tlak domácich vrcholil po štvrťhodine hry. Najprv bol v 17.min po rohom kope faulovaný Vrabeľ a Tokár sa zo značky bieleho bodu nemýlil. V 22.min zahrával Murinčák priamy kop, lopta Drabovi vypadla a pohotový Sninčák ju vrátil do brány. Pri následnej zrážke sa so Sninčákom zranil brankár Topľanu a asi po piatich minútach ho v bráne nahradil hráč z poľa Barta. Dlhá prestávka domácim neprospela a hostia z ojedinelého útoku znížili zásluhou strely bez prípravy Cipcovského. Kameničania zvýšili aktivitu, ale hlavičku Godžaka po priamom kope Murinčáka Barta s námahou vyrazil na rohový kop. Následne z neho hlavičkoval Chalupka tesne vedľa. V druhom polčase pokračoval domáci tlak, ale skórovať sa nepodarilo ani Šepeľovi, ani Sulejovi a ani Sninčákovi. V 70.min sa však už domáci tešili, keď sa po rohovom kope v šestnástke najlepšie zorientoval Kriška a poslal loptu pod brvno brány súpera. O päť minút sa diváci tešili opäť, Sulej vysunul Šepeľu a ten efektne ponad vybiehajúceho brankára upravil na konečných 4:1. Za potlesku spokojných divákov sa zápas už iba dohrával.    (SG)