FK Kamenica nad Cirochou – ŠM Ubľa 4:0 (0:0)

Góly: 51., 80.L.Vrabeľ, 61.Tokár (11m), 85.Kriška

Zostavy:

FK – Buzgo – Bešan, Tokár, Čabák – Murinčák, Vrabeľ – Baláž, Pavlík (80.Sninčák), Šalata, M.Hamaďak (55.Kriška) – Sulej (62.Šepeľa) tréner: P.Murinčák

ŠM – Pekala – Maleš (72.Demjan), Regula, Onufer, Bilčak – E.Pavlina (46.Peštík), Darjanin, Melnik, L.Pavlina – Fejsák (64.Sirka), Dobrotka  tréner: J.Onufer

Rozhodoval pred 250 divákmi Topoľančin.

V prvom jarnom domácom stretnutí sa Kameničania od prvej minúty zahryzli do svojho súpera a už po prvom polčase mohlo byť o osude zápasu rozhodnuté. Už v 5.min sa Baláž zbavil svojho strážcu a z dobrej pozícií tesne minul bránu. O pár minút po rohovom kope hlavičkoval Vrabeľ a hosťujúci obranca v poslednej chvíli tečoval loptu na ďalší roh. V 9.min sa ten istý hráč po Šalatovom priťuknutí objavil sám pred Pekalom, ale ten sa nedal oklamať. V 12.min po výkope Vrabeľ hlavou predlžil loptu na Šalatu, ktorý sa zbavil hosťujúcej obrany a postupoval sám na brankára, no bránu tesne minul. O minútu Sulej po Pavlíkovej prihrávke z otočky opečiatkoval žrď. Hostia sa snažili o kombináciu, ale iba po šestnástku domácich. Za zmienku stojí iba únik Dobrotku z polovice ihriska, ale Čabák ho aj za cenu faulu zastavil. Za celé stretnutie Ubľania nekopali ani jeden rohový kop a dokonca iba raz vystrelili do priestoru Buzgovej brány. Pred polčasovou prestávkou vrcholil domáci tlak. Dve Murinčakové strely Pekala zneškodnil. Po Vrabľovom centri ostal na päťke nikým neatakovaný Šalata, ale opäť iba nastrelil brankára hosti a na odrazenú loptu už Pavlík nedočiahol. V poslednej minúte prvého polčasu ešte Sulej za pomoci teču Onufera preloboval brankára Uble, ale aj jeho bránu a po rohovom kope ten istý hráč nožnicami trafil iba do náručia ublianskej opory. Druhý polčas začal tak ako prvý skončil – tlakom domácich. Murinčák v dobrej pozícií volejom vedľa, no v 51.min sa po jeho centri presadil Vrábeľ a otvoril skóre stretnutia. To domácich upokojilo a sústavným tlakom nepustili hostí za polovicu ihriska. V ďalších šanciach nepochodil ani Pavlík, ktorý z uhla bránu netrafil a Sulejovú strelu Pekala vyrazil. V 61.min zahral Onufer rukou, loptu si na biely bod postavil Tokár a s prehľadom zvýšil náskok domácich. Potom dvakrát nebezpečne z priameho kopu strieľal Murinčák. V 66.min hosťujúci Regula v zúfalej snahe ohroziť domácu bránu strieľal skoro z polovice ihriska a po ňom Melnik propagačne vyskúšal Buzgovu pozornosť. Na druhej strane opäť udreli domáci. Tokárovu prihrávku tečoval Bilčak osamotenému Vrabľovi a ten obstrelil brankára hosti  a zvýšil na 3:0. V 82.min Šepeľa na päťke po prihrávke Šalata zle trafil loptu, tá sa odrazila znova k Šalatovi, ktorý zo sľubnej pozícií prestrelil. Päť minút pred koncom zápasu Kriška hlavou do odkrytej časti brány po Balážovom centri uzavrel skóre stretnutia. Kameničania výkonom uspokojili svojich náročných fanúšikov a pripísali si za víťazstvo do tabuľky tri dôležité body.  (SG)