Rozhovor s hrajúcim trénerom Petrom Murinčákom

27.07.2010 22:48

Pred novým ročníkom odpovedal na pár otázok hrajúci tréner Peter Murinčák.

 

Ako hodnotíš minulú sezónu?

(PM) Sezónu z môjho pohľadu nehodnotím kladne. S kádrom aký bol v minulej sezóne sme určite mali hrať o vyššie priečky. Keby som to zobral obšírnejšie tak jesenná časť sezóny sa nám veľmi nevydarila, síce sme mali v celku  dobrý vstup do sezóny, ale potom sme začali strácať body hlavne doma a ocitli sme sa v spodnej časti tabuľky. Po vybavení dvoch skúsených hráčov , Chalupku a Šalatu sme nakoniec, ako tak jeseň zachránili a v tabuľke sme skončili na siedmom mieste. V jarnej časti sezóny sme zlepšili hlavne hru na domácej pôde, kde sme iba raz remizovali a všetky zápasy vyhrali. Horšie to už  bolo na súperových ihriskách, keď sme získali iba tri body po výhre nad jednoznačne posledným Hlinným . Dostavali sme veľa gólov hlavne vonku. Čo sa týka strieľania gólov, chýbal nám jednoznačne strelec. Hra ako tak ušla hlavne doma, vonku sme hrali ustráchané, čo pripisujem nízkemu veku niektorých hráčov a hlavné sme vo veľa prípadoch nezabrali ako kolektív. Celkovo celá sezóna nie je veľmi vydarená, použitých bolo strašne veľa hráčov, nepodarilo sa stabilizovať zostavu a slabá účasť bola aj na tréningoch. Pozitívom bolo zabudovanie mladých hráčov (Čabák Ondrej, Koc Martin, Šedzmák Jakub), ale je to na nich ako sa k futbalu postavia ďalej, či budú napredovať alebo zapadnú do priemeru.

 

Kedy odštartovala príprava na sezónu a ako bude prebiehať?

(PM) Prípravu na novú sezónu sme začali 14.07.2010. 18.07.2010 sme absolvovali turnaj v Hažíne nad Cirochou, kde sme obsadili druhú priečku.  25.07.2010 sme v Hažíne podľahli Belej nad Cirochou 0:3 a 28.07.2010 o 17.00 hod. nás čaká generálka taktiež v Hažíne s mužstvom Košaroviec.

 

Aký káder bude k dispozícií a aké zmeny v ňom nastali?

(PM) Káder : Buzgo, Dirbák, Baláž, Beľančin L., Bešan, Čabák O., Čabák M., Godžák ,Hamaďak M., Koc, Kriška, Murinčák, Paľo, Pavlík, Sninčák, Sulej, Šedzmak J., Šepeľa, Tokár, Vrábeľ L., Tabaka, Babjak, Rošak

Odišli: Šalata (ukončenie hosťovania), Chalupka (Jasenov ?)

Prišli: M.Vrabeľ (Hažín ?)

 

Aký je cieľ mužstva pred novou sezónou?

(PM) Vzhľadom na káder vyhnúť sa bojom o záchranu.

 

Turnaj v Hažine:

 

Semifinále:

Kamenica – Jasenov 2:1 (1:1)

Góly: Tabaka, Murinčák

 

Finále

Kamenica – Lackovce 2:3 (0:2)

Goly: Baláž, Tabaka

 

Zostava FK:

Buzgo – Bešan, Chalupka, M.Hamaďak, Babjak, Kriška, Pavlík, Sninčák, Baláž, Tabaka, Murinčák, Koc, Paľo

 

Za rozhovor poďakoval SG.