Derby v prospech domácich

29.04.2014 11:33

V nedeľu si to rozdali v derby domáci Slovan Belá n/C a FK Kamenica. Úvod patril hosťom a už v 5 minúte mohol skórovať Skarba keď po centri Oľhu prestrelil z 5 metrov. Potom prebrali opraty domáci a ťažili zo štandartných situácií a rohov. Po jednom z nich otvoril skóre Kudravý. V poli sa darilo viac našim, boli viac futbalovejší no domáci ich tvrdou hrou nepustili ku koncovke, väčšinou nad rámec pravidiel čo si početnými zraneniami odniesli niektorí naši. V druhom polčase v 72.minúte po ruke domácich v 16tke odpískal R pokutový kop aj to mu trvalo asi 5 sekúnd. Skarba zrovnal na 1:1. Potom prišli chvíle hlavného arbitra a po hereckom výkone o 4 minúty odpískal jedenástku aj pre domácich a domáci opäť viedli. Celkovo bolo vidieť stopu hlavného rozhodcu, ktorý sa podpísal pod výsledok a je smutné, že Beľania si to s našimi nevedia rozdať férovo bez pomoci rozhodcov. V súťaži potrebujú dosiahnuť pravidelne najväčší počet pokutových kopov na domácich zápasoch. Snáď niekedy nadviažeme na dobrú spoluprácu ako to býva v kategóriách žiakov a medzi starými pánmi.